Budynek Poczty Czeskiej - Česká Poštovna Anežka

Wybudowana w 1936 roku przez Wenzela Tippelta pełniła od początku funkcje małego kiosku w którym sprzedawano widokówki i pamiątki. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku opuszczona podupadła. W 1994 roku kupiła i wyremontowała ją Jaroslava Skrbková z Pecu pod Śnieżką. Jest to najwyżej położony urząd pocztowy w Czechach. Przydzielono jemu nawet własny unikalny kod pocztowy: 542 91. W środku można kupić widokówki, drobne pamiątki, a w niewielkim pomieszczeniu, wypić herbatę z rumem. Na szczycie budynku Taras Widokowy, nad nim na klatce schodowej automatyczna stacja meteorologiczna należąca do CHMU. Poczta czynna codziennie w godzinach 10:00 - 16:00

w 2008 roku Poczta została przeniesiona do nowego szklano - drewnianego budynku zlokalizowanego w miejscu wcześniejszego Czeskiego Schroniska. Jak twierdzi architekt składa się on z 20000 kawałków drewna. "Stary" budynek został rozebrany w 2009 roku.

Od dwóch lat Właściciele Czeskiej Poczty organizują zawody Sněžka Sherpa Cup nawiązując tym samym do Tragarzy wnoszących towar na szczyt Śnieżki w XIX i pierwszej połowie XX wieku. W ramach zawodów mężczyźni wnoszą na trasie o długości 6,4 km i sumie podejść 750 m plecaki o wadze 40 kg a kobiety 20 kg. Najszybsi są w stanie przejść ten odcinek w 1 godzinę i 15 minut. Ostatnio pojawiła się jeszcze kategoria dla najmocniejszych - plecaki ważą 60 kg.

Strona domowa Czeskiej Poczty na Śneżce