Szlaki turystyczne na Śnieżkę

Mapa googli z zaznaczonymi szlakami, opisami ciekawych miejsc.
Zaznaczenie opcji na liście zwija lub rozwija menu i pokazuje szlak z zaznaczonymi miejscami. Na szlakach opisano długość, różnice wysokości oraz orientacyjny czas przejścia. Przycisk w prawym górnym rogu załaduje mapę w nowej stronie.
UWAGA podane czasy są uśrednione i nie obejmują odpoczynków. Czasy zależą od kondycji, warunków i obciążenie. Trasy mogą odbiegać od tych widocznych w terenie z uwagi na dokładność GPS i Google Maps

Szlak czarny dolna stacja wyciągu na Kopę - Śnieżka

Długość: 5,9 km
Suma podejść: 820 m;
W dół: 20 m
Czas przejścia ok: 2 godz
Czas powrotu ok: 1:30 godz

Najkrótsza droga na Śnieżkę. Długie i strome podejście do Białego Jaru. W jego pobliżu może być czasami ślisko po deszczu. Zdecydowanie odradzam wybieranie się na szlak z wózkami. W okresie zimowym po intensywnych opadach utrudnione poruszanie się z uwagi na odkładanie się dużych ilości śniegu. Często szlak jest oblodzony. Drogę można znacząco skrócić jadąc wyciągiem na Kopę. Powyżej Białego Jaru piękne panoramy. Wejście na Śnieżkę od Domu Śląskiego stromymi zakosami.

Szlak czerwony Orlinek - Śnieżka przez Łomniczkę

Długość: 6,7 km
Suma podejść: 810 m;
W dół: 15 m
Czas przejścia ok: 2 godz
Czas powrotu ok: 1:45 godz

Bardzo malowniczy szlak - szczególnie jesienią. Odcinek od Orlinka do Schroniska nad Łomniczką łagodny i spacerowy - możliwość jazdy rowerem. Długie i strome, a miejscami wąskie, podejście do Domu Śląskiego. Na tym odcinku może być czasami ślisko po deszczu. W zimie szlak pomiędzy Schroniskiem Nad Łomniczka a Domem Śląskim zamknięty z uwagi na zagrożenie lawinowe a mostek na Łomniczce zdejmowany. W połowie zbocza Symboliczny Cmentarzyk Ofiar Gór. Wejście na Śnieżkę od Domu Śląskiego stromymi zakosami .